Buune nedir?

Buune.com’da ; farklı kaynaklardan eğlenceli, bilgilendirici, şaşırtıcı, komik ve güncel içerikler yer alıyor. Kullanıcılar içerik ekleyerek puan topluyor ve alışveriş yapıyor. Siz de merakınızı artık buune ile giderin!

Buune.com’da ziyaretçiler yazı, makale, resim, video, fotoğraf , galeri, test, anket vb. daha bir çok bilgiye ulaşabilir, aynı zamanda kendi içeriklerini de paylaşabilir…

Buune içeriğine siz de katkıda bulunabilirsiniz. Eğlenip öğrenmeye hazırsanız veya sizde öğretmek istiyorsanız, binlerce kullanıcımız arasına sizi de bekleriz.

Buune.com’a üye olup, diğer kullanıcılar ile içerikleri tartışabilirsiniz, kendi fikirlerini sunabilirsiniz, yeni yazılar oluşturabilirsiniz, yeni resimler ve videolar ekleyebilirsiniz, puan toplayarak hediyeler kazanabilirsiniz, alışveriş yapabilirsiniz.

Nasıl puan kazanacağım ?

Puan kazanmanız için bir çok yöntem var ve bu yöntemler aşağıdaki puan sorularında detaylı olarak açıklanıyor.

Kurallar nelerdir?

Üyelik ve puan kazanmak için kabul etmeniz gereken kurallar, kullanıcı sözleşmesi sayfamızda detaylı olarak yer almaktadır.

Puan kazanmak için hile tespit ederseniz ne olur?

Puan kazanmak için illegal yöntemler kullandığınızda tüm puanlarınız silinip, üyeliğiniz engellenir, emeklerinize yazık etmeyeceğinizi umuyoruz. Sıkı takip eden bir ekibimiz var.

Puanları nakit para olarak alabilir miyim?

Maalesef şu anda hayır, belki ilerleyen günlerde bunun için çalışmalar yapabiliriz! Bizi takip etmeye devam edin.

En fazla % kaç indirim alabilirim?

Bu indirim sağlayan firmaya göre değişkenlik gösterir, arada belirli kampanyalar yapılmaktadır, alışveriş sayfamızı sürekli takip edin ve fırsatları kaçırmayın.

%10 indirim kaç puana denk geliyor?

Puan hesaplamasında 500 puan, ortalama %10 indirim şeklindedir.

Ortalama olarak iletilen rakamlar, indirim firmasına göre % +-50 oynayabilir.

Puanları topladım, istediğim alışverişi nasıl yapacağım?

Puanları topladıktan sonra, indirim kuponu talep formunu doldurarak bize iletin, size en kısa sürede puanınıza göre kazanmış olduğunuz indirim kuponu iletilecektir. İndirim kuponunu elde ettiğinizde alışveriş sayfamızdan istediğiniz ürünü sepete ekleyerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Üye olursam kaç puan alırım?

Buune.com’a üye olduğunuzda, hediye 50 puan kazanırsınız.

Her gün buune.com'u ziyaret edersem kaç puan alırım?

Buune.com’a her gün giriş yaptığınızda, günlük 5 puan kazanırsınız.

Her gün içerikleri ziyaret edersem kaç puan alırım?

Buune.com’da yer alan içeriklere göz atarak, günlük 1 puan kazanırsınız.

Buune.com'a üye girişi yaparsam kaç puan alırım?

Buune.com’a üye girişi yaptığınızda, günlük 3 puan kazanırsınız.

İçerik eklersem kaç puan alırım?

Buune.com’a içerik eklediğinizde ve içeriğiniz onaylandığında, her içerik için 10 puan kazanırsınız.

İçeriklere entry eklersem kaç puan alırım?

Buune.com’da içeriklere entry eklediğinizde ve içeriğiniz onaylandığında, her entry için 2 puan kazanırsınız.

Yorum eklersem kaç puan alırım?

Buune.com’a konulara veya entrylere yorum eklediğinizde ve yorumunuz onaylandığında, her yorum için 1 puan kazanırsınız.

Oy verirsem kaç puan alırım?

Buune.com’a konulara veya entrylere oy verdiğinizde, günlük 1 puan kazanırsınız.

Tepki verirsem kaç puan alırım?

Buune.com’a konulara veya entrylere tepki verdiğinizde, günlük 1 puan kazanırsınız.

Alışveriş tamamlandıktan sonra puanlarım silinecek mi?

Puanlar her 12 ay (1 yıl)’da bir silinmektedir. 1 yıl boyunca puanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Eğer 1 yılı doldurduysanız, yeniden puan toplamanız gerekecektir.

Premium üyelik hakkında S.S.S

Güvenilir profile (Premium üyeliğe) nasıl sahip olurum?

Güvenilir bir profile sahip olmak için satışlarınız sonrasında değerlendirme puanları alıp verebilirsiniz.

Haricinde güvenilir bir profile sahip olmak için belirli rozetler satın alabilirsiniz.

Bu rozetler aşağıdaki şekildedir;

Silver üyelik rozeti, 1 yıllık 30 TL, satın almak için tıklayın.

Gold üyelik rozeti, 1 yıllık 100 TL, satın almak için tıklayın.

Platin üyelik rozeti, 1 yıllık 250 TL, satın almak için tıklayın.

Onaylı satıcı rozeti, Tek seferlik 250 TL, satın almak için tıklayın.

Süper satıcı rozeti, Tek seferlik 750 TL, satın almak için tıklayın.

Rozetlere sahip olabilmek için öncelikle ödeme yaptıktan sonra, üye olduğunuz mail adresinizden, [email protected]adresine ödeme gönderdiğiniz detayları iletmeniz yeterlidir. Maksimum 2 iş günü içerisinde rozet üyeliğinize tanımlanacaktır. Üyelik ödemelerinde kesinlikle geri iade bulunmamaktadır.

Güvenilir profil (Premium üyelik) rozetleri nelerdir?

Silver üyelik rozeti

Bu rozete sahip olan satıcılar, güvenilirlik adına bir rozet sahibi olmuş olurlar.

Gold üyelik rozeti

Bu rozete sahip kullanıcılar, güvenilirlik adına rozet sahibi olurlar, Ayda 1 kez ilanlarını ana sayfada gösterme hakları olur, bu talebi ([email protected]’a mail göndererek) iletebilirler.

Platin üyelik rozeti

Bu rozete sahip kullanıcılar, güvenilirlik adına rozet sahibi olurlar, Ayda 2 kez ilanlarını ana sayfada gösterme hakları olur, bu talebi ([email protected]’a mail göndererek) iletebilirler ve 30 günlük içerik sayfalarında reklam hakları bulunur (Reklam için [email protected]’a mail atabilirler.)

Onaylı satıcı rozeti

Bu rozete sahip olabilmek için en az 5 ticaret yapmalısınız, 5 ticaret yaptıktan sonra satın alabilirsiniz. Bu rozete sahip satıcılar, platin üyelik ayrıcalıklarına sahip olur ve tüm ilanlarında “Onaylı Satıcı” ibaresi yer alır.

Süper satıcı rozeti

Bu rozete sahip olabilmek için en az 50 ticaret yapmalısınız, 5 ticaret yaptıktan sonra satın alabilirsiniz. Bu rozete sahip satıcılar, platin üyelik ayrıcalıklarına sahip olur ve tüm ilanlarında “Süper Satıcı” ibaresi yer alır ve ilanlarda “buune.com tarafından tavsiye edilir” ibaresi yer alır.

Rozetlerin görünümleri şu şekildedir;

İlanlar hakkında S.S.S

Ne satabilirim? Ne ilanı ekleyebilirim?

Yasalara ve kurallara aykırı olmayan, her türlü freelancer ilanı, ürün satış ilanı eklemek için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurular onaylanıp yayınlanmaktadır. Zaten aykırı ilanları yayınlamamaktayız.

Ne kadar para kazanabilirim?

Bu tamamen size bağlı bir durumdur. Profilinizi geliştirmek için, buune.com’da bolca vakit geçirebilir, puanlar ve rozetler kazanabilirsiniz, diğer üyelerle sürekli iletişim halinde olabilirsiniz.

İlan eklemek ücretli mi?

Hayır, buune.com’da freelancer ilanı, ürün satış ilanı eklemek tamamen ücretsizdir.

Buune.com komisyon alıyor mu?

Hayır, buune.com’da freelancer ilanı, satışı yapılan bir ürünü eklemek, satış için üyelerin sizinle irtibat kurmasıyla gerçekleşmektedir ve hiç bir şekilde bir komisyon talep edilmemektedir.

Hizmet/ürün ücretleri nasıl belirleniyor?

Yayınlanan ilanlardaki ücret tamamen size aittir. Verdiğiniz hizmetin bedelini sizden iyi kimse bilemez 🙂 Ancak zaten ilan verirken göreceğiniz detaylarda belirtildiği üzere, puan toplayan diğer üyelere, puana göre indirim yapmanız gerekmektedir.

Hizmet/ürün ücretini kime göndereceğim?

İlan sahipleri ile iletişim kurup tamamen kendi aranızda anlaşabilirsiniz. Buune.com sizden freelancer/satıcı ilanlarına ait alışverişler için hiç bir şekilde ödeme talep etmez.

İndirim yapmayan bir üyeyi nasıl şikayet edebilirim?

Bir üye ilanda yer alan indirimi yapmıyor ise, profiline negatif değerlendirme puanı ekleyip, [email protected] adresine mail göndererek şikayette bulunabilirsiniz. İlgili üye ile irtibat kurulacak ve sorun giderilmeye çalışılacaktır, eğer indirim yapmamaya kararlı ise, ilgili üyenin ilanına “Güvenilir olmayan satıcı” ibaresi eklenecektir ve bu durum satıcının artık alışveriş yapma olasılığını azaltacaktır.

Üyeye değerlendirme puanı nasıl eklenir?

Üyenin profil sayfasına ulaştığınızda sağ bölümdeki açılır alana tıklayınız. Açılan alt menüde değerlendirme ekle yazısına tıklayınız. Gelen sayfada değerlendirme puanı ekleyebilirsiniz.

Üyenin değerlendirme puanları nasıl görüntülenir?

Üyenin profil sayfasına ulaştığınızda gelen ekranda değerlendirmeler butonuna tıklayınız.

Üye ile nasıl irtibat kurulur? Nasıl özel mesaj gönderilir?

Üyenin profil sayfasına ulaştığınızda sağ bölümdeki açılır alana tıklayınız. Açılan alt menüde Özel mesaj yazısına tıklayınız. Gelen sayfada üyeye özel mesaj gönderebilir, iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz.

Üyenin rozetleri nasıl görüntülenir?

Üyenin profil sayfasına ulaştığınızda gelen ekranda hemen rozetler görünecektir. Rozetlerin üzerine tıkladığınızda rozet detayını görüntüleyebilirsiniz.

Not: sorunuzun cevabı burada yoksa, lütfen [email protected] mail adresine mail göndererek sorunuzu iletiniz. Sorunuza en kısa sürede yanıt vererek, sorunuzu bu sayfada yayınlayacağız.