Öğrenildiğinde insanı geliştiren bilgiler

Bazı bilgiler tamamen insanı geliştiren, genel kültür seviyesini yükselten, daha zeki gösteren bilgiler olabilir, işte o türden bilgileri öğrenmek ister misiniz?

#1 Terk edilmiş ve çürümeye binmiş binalar, Avrupa’da insanlar tarafından elden geçiriliyor ve sosyal merkez olarak kullanılıyor. Birçok ülkede bunu yapmak yasakken bazılarında serbest.

bina

1- İngiltere

Terk edilen konutları işgal etmek İngiltere’de suç olarak kabul ediliyor. Gerekli yasal şartları yerine getirerek ticari faaliyetlerde kullanmak isteyenler ceza almıyor ve binadan çıkartılmaları için mahkeme kararı gerekiyor.

2- Fransa – 59 Rivoli

Fransa’da ise terk edilmiş binaları işgal etmek, 48 saat süre geçirilirse suç değil. İşgal edilen binalar arasında en meşhur olan LesFrigos ve 59 Rivoli yasal olarak işgalcilerin kontrolü altında. Bu binalar atölye ve sosyal merkez olarak kullanılıyor.

3- İspanya – Can Masdeu

İspanya’nın meşhur işgalci binası Can Masdeu daha önce bir hastaneydi. İşgalcilerin herhangi bir yasal hakkı yok ama mülk sahibi binayı kullanmalarına izin veriyor.

4- İtalya – Forte Prenestino

İtalya’da işgal edilen evler genellikle kültür merkezi olarak kullanılıyor. En büyük işgalci binası olan Forte Prenestino, eskiden bir askeri kışlaydı. Binlerce dinleyici bir araya geliyor ve sık sık konserler düzenleniyor.

5- İstanbul – Don Kişot Sosyal Merkezi

Ülkemizde bu akım pek fazla değil maalesef. İstanbul ve Ankara’da birkaç mekan bulunuyor. Bunların arasında en bilineni Kadıköy’de bulunan Don Kişot Sosyal Merkezi. Mekanda atölyeler bulunuyor ve gün içerisinde çeşitli gösteriler yapılıyor.

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#2 Bilgisayar güvenliği için kullanılması gereken program tavsiyeleri.

Büyük sistemlerin bile hacklendiği günümüz şartlarında bu programları kullanmamak ahmaklıktır. İnternet aleminin hızla yayılmasının ardından birçok kötü amele sahip insanda ortaya çıktı. Gizli bilgilerinizin ele geçirilmemesini istiyorsanız bu programları bilgisayarınızda bulundurmalısınız.

AVG Antivirüs

Bilgisayarını koruma altına almak isteyen ama ücret ödemek isteyen insanlar için birebir AVG Antivirüs programı.1991 yılından beri piyasada bulunan AVG bilgisayarınızı korumak için kullanabileceğiniz en güncel antivirüslerden birisidir.

Tunnel Bear

İnternet sitelerinde anonim bir şekilde gezmek isteyenler için Tunnel Bear kullanmalısınız. Arkanızda iz bırakmadan gezmenizi sağlayan Tunnel Bear, akıllı telefonlar içinde uyumludur.

BitDefender İnternet Security

Özel bilgilerinizi 128-bit şifreleme yöntemi ile gizleyen BitDefender İnternet Security, bir daha geri dönüşü olmayacak şekilde yok etmek istediğiniz bilgileri de imha edebiliyor.

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#3 Victoria’s Secret melekleri hakkında bilinmeyen gerçekler.

Victoria’s Secret

Victoria’s Secret melekleri bütün dünyanın gözleri önünde işini ancak hepsinin bir hayatı var ve bu melekler hakkında bilinmeyen bilgiler bulunuyor. Buyur Victoria’s Secret melekleri hakkında bilmediğin gerçekler;

Barbara Palvin

Barbara Palvin daha 13 yaşındayken güzelliği ile ön plana çıkmış ve ilk iş hayatına Japonya’da başlamıştır.Ve daha 23 yaşında…

Isabeli Fontana

Isabeli Fontana’nın on yaşlarında bir çocuğu bulunuyor ve yaşı 32…

Shanina Shaik

Babası Pakistan’lı olan Shanina Shaik Avustralya’da düzenlenen bir güzellik yarışmasında keşfedildi..

Sessilee Lopez

Sessilee Lopez güzelliği ile Naomi Campbell ile kıyaslanıyor ve ondan daha güzel olduğu söyleniyor...

Miranda Kerr

Eski meleklerden Miranda Kerr’de 32 yaşında olup üç yaşında bir oğlu bulunuyor.. Victoria’s Secret’in en güzel meleklerinden biri olduğu hep söylenirdi..

Candice Swanepoel

Güney Afrikalı ilk melek olan Candice Swanepoel vücut ölçüleri ile en iyi meleklerden bir tanesi..

Izabel Goulart

Izabel Goulart okuduğu zamanlarda sınıf arkadaşları boyu ile çok dalga geçermiş ve ” Zürafa ” diyerek yanlarına çağırırlarmış…

Erin Heatherton

Erin Heatherton Miami’ye ailesi ile gittiği tatil esnasında bir model ajansı ile yolları kesişiyor ve hayatı orada değişiyor..

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#4 Vücudumuz hakkında bilmeniz gereken ilginç bilgiler!

deri

1.Her sabah uyandığında boyun 1 santim fazladır..

2.Muz ve İnsan DNA’sı %50 ortaktır…

3.Her insan yılda 55 kilo deri kaybına uğrar. Her ay her insan deri değiştirir.

4.Bir insanın damarındaki kan bir günde 18.000 km yol kat eder.

5.İnsan vücudunun %90’ı bakterilerden oluşur.

6.Tırnakların kökten uzaması 6 ay sürer.

7.Kan hücresi insanın vücudunu 60 saniyede turlar.

8.Beynimiz geceler gündüzden daha iyi çalışır.

9.Fazla rüya görenlerin IQ seviyesi yüksektir.

10.İnsan burnu 50.000 farklı kokuyu hafızasında tutabilir.

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#5 Evlilik bir sanattır.

evlilik

Uzmanlar evlilik konusunda ki görüşlerini açıkladı ve evliliğin iki bireyin bir araya gelerek biz olabilme sanatı olduğunu dile getirdiler.

Tek yaşamaya alışmış olan kişiler ya da aynı evi paylaştığı ailesine alışmış kişiler evlenirken bir hayli zorluk çeker ve alışma sürecin de ufak tefek pürüzler çıkabilir.

Bay ya da bayanların yaşamlarına yön vermeleri uzun yıllar sürebilir ve bu durum onlar için hiçte kolay olmaz. Türk toplumuna göre evlilik öncesi istisnalar hariç birlikte bir evde yaşamak imkansız olduğu gibi düğünden sonra aynı evde yaşar ve alışmak için zor zamanlar geçirebilirler. Evlilikten beklenti her birey için farklı olduğu gibi evlilikte yaşanan sorunlar da farklılık göstermektedir.

Evliliğin başlangıçların da maddi özgürlüğü olan bayanlar da evi idare etmek isteyebilir ya da erkekler ailesinin evin de babasının sözü geçtiği için kendi evliliklerinde de kendilerini babasının hareketlerini uygulayabilirler. Bu durum oldukça yanlış olup herkes için sıkıntılı dönemleri yaşatabilir. Evlilik iki kişinin tek beden olmasıyla kurulan bir sanattır. Bu sanatı bay ve bayan olarak iki kişi yönetir ve uygular. İnce işleyerek güzel temelleri kurmanız dileğiyle.

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#6 Evlilik ne kadar güzel umutlarla başlasa da ileri dönemler de inişler ve çıkışlar mutlaka olacaktır.

anne ve kız

Eşler birbirlerine karşı sevgi, şefkat ve ilgi gibi ihtiyaçları gidermek amacı ile çıktıkları bu uzun serüven de kadınların eşlerine gösterdikleri sevgi dilini doğru bir şekil de seçmesi gerekmektedir. Kadın kocasına karşı aşırı koruyucu ya da hükmetmeye çalışması yanlış bir davranış biçimi olduğu gibi kocasını da evden ve kendinden uzaklaşmasına sebep olabilir.

Unutmamalısınız ki evlilikte sevgi ve saygıyı bulamayan bir erkek başka kadınlar da bunu arayabilir ve yönelebilir. Kadınlar iç güdüsel olarak çocuğunun olduğunu ve annelik görevini kendilerine has bilmektedirler. Sosyal hayatların da dahi herkesin yardımına koşar ve onlara kol kanat gererler. Bu tür bayanlar da evlenip anne olduktan sonra eşlerini bir hayat arkadaşı rolünden çıkararak onları da çocukları olarak görürler. Erkekler ise bu gibi durumlar da eşini annesine benzeterek koruyucu, kollayıcı ve şefkatli olduğunu görerek hükmetmek için sert bir üslup kullanır ve bu durumlar sizin canınızı sıkabilir.

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#7 Atasözü ne demektir?

atasözü

Atasözü, aslında çok detaylı olan bir konuyu kısa ve öz bir şekilde anlatmak, içinde bulunulan veya yaşanılan durumu özetlemektir.

Atasözü isminden anlaşılacağı gibi ATA-SÖZÜ olarak hecelenebilir ve atalarımızın, büyüklerimizin, geçmişlerimizin kullandığı sözler olarak da nitelendirilebilir. Malum eski insanlar, yaşadıkları tecrübeleri bu tür özlü söz haline getirip, nesilden nesle aktarmışlardır, ve bu atasözleri aslında bizlere birer mirastır.

Bir atasözü içerisinde bulunan kelimeler, tamamen bir anlamı ifade etmektedir. Bu ifadeler kimi zaman mecazi anlamlar da olabilirler. Atasözleri de deyimler gibi anlam ifadelerini kendi içerisinde barındırabilirler. Atasözleri bir yargıyı ifade edebilmektedir.

Atasözleri, kültürü aktarmak içinde kullanılır ve yukarıda belirttiğimiz gibi bir miras olarak varsayılabilir. Mesela “Ev alma komşu al” atasözü, aslında bir çok anlamı da beraberinde getirmektedir, aynı zamanda geçmişte yaşanılan durumlardan dolayı ortaya çıkmıştır. Yani iyi bir komşunun önemini belirtmektedir. Detaylarına inildiğinde bir çok anlam türeyebilir.

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#8 Koyu renkli saçlar için yapılabilecek 3 farklı makyaj çeşidi.

makyaj 1

Koyu renkli saça sahip olan bayanlar makyaj yaparken bazı sıkıntılar çekebilir.

Çünkü saçları koyu olan kişiler siyah makyajla daha çok kararır ve kötü bir görüntüye sahip olabilirler. Bizler sizin için araştırmalar yaptık ve koyu renkli saç renklerine göre bazı makyaj önerileri elde ettik. Öğrenmek için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Nude ruj – Kahve dumanlı gözler: Bu senenin trendlerinden olan ve koyu renkli saçlara oldukça uyum sağlayan bu makyaj türünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu makyajı yaparken pembe ve bej arasında ki ruj renklerini tercih etmelisiniz. Far için ise kahve ve tonları ile gözlerinizi ön plana çıkarabilir ve şıklığınızı makyajınız ile tamamlayabilirsiniz.

Pop ruj ve –  Sade gözler: Koyu saç renklerine en yakışan renk ise pop renkleridir. Bu renkler pembe ve tonlarıdır. Koyu renkli saçlar ile mükemmel bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Bu tonlar da ruj kullanarak gözlerinizi sade bırakmanızı öneririz.

İnce eyeliner – Kırmızı ruj: Koyu renkli saçlar için ince bir eyeliner ve kırmızı ruj ideal görüntüye sahip olabilirsiniz.

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#9 Cinsel ilişki hangi saatlerde yapılır araştırması sonuçları.

cinsel ilişki

Cinsel İlişki senin vazgeçilmezlerinin arasında olabilir.

Nasıl öğlen yemek yemenin bir saati varsa sabah uyanış saatin hep belliyse cinsel ilişki yapmanında böyle saatleri var. Şunu da belirmek isterim ki erkekler ile kadınların cinsel ilişki yapma istekleri farklı saatlerde.

Erkekler genelde hep cinsel ilişkiyi düşünür ama araştırma sonucu genellikle akşam 6 ile 9 arası daha çok istiyorlar.

Kadınlara gelince gece 11 ve 2 arası cinsel ilişki yapmayı seviyorlar. Daha romantik saatleri tercih etmiş kadınlar. ?

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#10 Fazla yakıt kullanımı nasıl anlaşılır?

yakıt

Kullandığımız otomobillerde bir çoğumuz yakıtlardan şikayetçiyiz. Nedeni ise yakıt fiyatlarının pahalı olması .

Peki aracınız fazla yakıt yakıyor mu nasıl anlarsınız ;

- Motor çekiş gücünde azalma olur.

- Benzin kokmaya başlar, egzoz dumanı siyahlaşır.

- Aracınızın egzozun da karbon oluşur.

-  Egzoz’dan sesler gelir.

-  Normalde yaptığınız kilometrede azalma olur.

Sizde bu sorunlar ile karşılaşıyorsanız aracınızı bir bakıma göstermenizde fayda olur. Çünkü fazla yakıt kullanıyorsunuz .

Ekleyen :

0 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe yeni bir entry ekleyin!

Resim Video Ses/müzik Yazı Embed

Bu alan gereklidir.
Sil

Resmi buraya sürükleyin

veya

Javascript etkin görünmüyor bu yüzden resim yüklemek mümkün değil.

URL ile yükleyin

Maximum yükleme boyutu: 64 MB.

İşlem yapılıyor...

Bu alan gereklidir.
Sil

Video dosyanızı buraya sürükleyin...

veya

Javascript etkin görünmüyor bu yüzden resim yüklemek mümkün değil.

örn.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Ekle

Some of the supported services:

Maximum yükleme boyutu: 32 MB.

İşlem yapılıyor...

Bu alan gereklidir.
Sil

Ses dosyanızı buraya sürükleyin...

veya

Javascript etkin görünmüyor bu yüzden resim yüklemek mümkün değil.

örn.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Ekle

Some of the supported services:

Maximum yükleme boyutu: 32 MB.

İşlem yapılıyor...

Bu alan gereklidir.
Sil

örn.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Some of the supported services:

İşlem yapılıyor...

Bu içeriği üyeler/yazarlar oluşturmuştur. Sende kendi içeriğini oluştur!

Bildir

+ veya - oy vermeye ne dersiniz?

10 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir