Machinarium android oyunu hakkında bilgi ve inceleme

İnternet ağı üzerinden en fenomen ve en iyi özgün oyunu seçilen Machinarium, 3,93 dolarlık fiyat sunumuyla ve birtakım olumsuzluklara rağmen bir haftada Android kullanıcıları tarafından 5,000 kez satın alınarak yüklenmeye başlandı.

Bu oyun, ufak ayrıntılara sahip olan ve en iyi yüksek çözünürlüğe sahip olan Android cihazlarla rahatlıkla oynanabilmektedir. Keskinlikle bu ayrıntılara rağmen oyununuzda arzu ettiğiniz dokunuşları yapmakta küçük problemler yaşayabilirsiniz. Bu oyunun amacı, kahraman olan robotu kullanarak her oyunun bölümünde karşısına çıkan bulmacaları çözmesine yardımcı olmak ve Machinarium şehrine varmasını sağlayarak kahraman robotumuzun, robot kız arkadaşını bulmasını sağlamaktır.

Bu oyun, robot parçalanmış bir durumdayken bir hurdalıkta oyuna başlanılıyor. Oyunun ilk kısmında genellikle robotu nasıl yönlendirileceği ve karşınıza çıkacak olan cisimleri nasıl kullanmanız gerektiği tüm detaylarıyla anlatmaya çalışılıyor. Sizlere yazımızın başında anlattığımız gibi bu oyunun asıl konusu bulmacaları çözmek ve bu karşınıza çıkacak olan bulmacalarda açıkça sizlerin karşısına çıkmamaktadır. Kısacası ilk başla bulmacaların yani engellerin ne olduğunu, ardından bu bulmacaları çözebilmek için ekranınızda hangi cisimleri kullanabileceğinizi ve daha sonrasında bu cisimleri seçerek engelleri nasıl ortadan kaldırmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bundan dolayı da birtakım kısımları geçmeniz çok zor olacaktır. Sizlere ekranının sağ alt kısmında ampul simgesini bir ipucu olarak verilse de, ne yazık ki bu ipucunun pek faydası olmamaktadır. Kesinlikle bu oyununda en zevkli yanı bu olsa gerek.

Engelleri çözebilmek için birtakım simgeleri birleştirmeniz, bazen robotunuzun boyunun uzamasından bazen de kısalmasından yola çıkarak bulmacalarınızı bulabilirsiniz. Bundan dolayı da kesinlikle her zora girdiğinizde pes etmeyip her ipucunu değerlendirerek yolunuza devam etmeye çalışın. Machinarium, PC versiyonundan İPad 2’e tasarlandığından dolayı, kaydı ve yükleme ekranı kesinlikle alışık olduğumuz bir şekle sahiptir. Bundan dolayı da oyununuza arzu ettiğiniz yerden tekrar başlayabilirsiniz. Bu oyunla birlikle kesinlikle, müzikleri ve sizlere sağlanan atmosfer de bambaşkadır. Bu oyunu satın almadan önce htto://machinarium.net/demo adresinden kendi bilgisayarınızın tarayıcısından ücretsiz bir şekilde kısa demo versiyonunu oynamanız da mümkün.

Bu içeriği üyeler/yazarlar oluşturmuştur. Sende kendi içeriğini oluştur!

Bildir

+ veya - oy vermeye ne dersiniz?

0 puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir