göz makyajı

Etkileyici göz makyajı nasıl yapılır

Etkileyici bir göz makyaj için öncelikle rengi belirlemelisiniz. Bu sene moda olan mürdüm rengini baz alarak etkileyici göz makyajı tekniklerini anlatıyoruz.

Sizlere de bu rengi kesinlikle öneririz.Etkileyici makyajı uygulamak için hangi bölgenizin daha dikkat çekmesini istiyorsanız onu belirlemelisiniz. Örnek olarak gözlerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız mürdüm rengini göze uygulamalı ya da dudaklarınızı istiyorsanız dudaklarınıza hafif olarak uygulamalısınız.

Dudaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsanız açık mürdüm tonunu tercih ederek harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu renge parıltı katarak parlatıcı ile dudaklarınıza ışıltı katabilirsiniz. Eğer gözlerinizi tercih ediyorsanız mürdüm rengini gölgeli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü mürdüm rengi gölgeli makyaj da kullanılacak en güzel renklerden birisidir. Açık ve koyu tonları ile gözlerinize gölge oyunları yapabilirsiniz.

Göz kapaklarınızın hepsine mat tonunu uygulayın ve kaş bölgenizin hemen alt kısmına ise açık tonlarda ki mürdüm rengini uygulayınız. Daha sonra kirpiklerinizin üst kısmına mor renkli eyeliner uygulayarak harika bir göz makyajı yapmış olursunuz. Siyah ya da lacivert maskara ile kirpiklerinize dolgunluk verebilirsiniz. Yanaklarınıza ise pembeye yakın tonlar da olan allık kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bildir

+ veya - oy vermeye ne dersiniz?

10 Puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir