Büyü yaptırmanın günahları nelerdir?

Büyü yapmak, yaptırmak en büyük günahlar arasındadır. Öyle ki Allahû Tealâ’nın katında Allahû Tealâ’ya şirk koşmak olarak nitelendirilmiştir. Büyüyü yapan insan zamanla insan üstü bir varlık olduğunu düşünecek ve etrafındaki insanlara düşündürecektir.

Bildiğiniz üzere Allah’a şirk koşmak en büyük günahtır. Büyü şeytanın oyunlarından biridir. İnsanları yoldan çıkarmak amaçlı en büyük, en günaha sokan oyunlarındandır. Büyünün var olduğu kutsal kitabımız Kur’ân-ı Kerim’de açıkça belirtilmiş ve çok günah olduğu da yine Kur’ân-ı Kerim’de birçok surede çok kez bildirilmiştir.

Açık açık yasaklanmıştır büyü Allah tarafından.

“Büyücü nerede olursa olsun hedefine ulaşamaz.” (Tâhâ, 20/69) Kur’ân-ı Kerim’de geçen bu söz büyünün gerçekleşebilmesinin de sadece ve sadece Allahü Teala’nın izniyle olabileceğini bildiriyor.

Kur’ân-ı Kerim’in bakara suresinde çok açık bir şekilde büyünün günah olduğu, yaptıranların ve yapanların kâfir olacağı söylenmiştir.

Bu surenin bu kısmının Türkçe meali şöyledir;

Süleyman’ın mülkü üzerine onlar, şeytanların okuduğu anlattığı, tilâvet ettiği şeylere uydular tâbî oldular. Oysa Süleyman, sihir yapmadı ve kâfir olmadı. Fakat şeytanlar, insanlara sihri öğretmekle kâfir oldular. Babil şehrindeki iki melek olan Harut ve Marut’a indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Oysa onlar: “Bizim bilgimiz, sizin için sadece bir fitne, bir imtihandır. Sakın sihir ilmini öğrenerek kâfir olmayın.” demedikçe hiç kimseye bunu öğretmezlerdi. O zamanlar (sihir meraklıları ve onu geçim vasıtası yapanlar) o ikisinden erkek ile karısının arasını açacak şeyler öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadan sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. Zaten onlar kendilerine fayda verecek şeyleri değil, zarar verecek şeyleri öğreniyorlardı. Ant olsun ki; onlar sihri ve ona ait bilgileri satın alan ve onunla çıkar sağlayan kimse için ahirette bir nasip olmadığını bilirlerdi. Kendi nefislerini, onunla ne kötü bir şeye sattıklarını onlar keşke biliyor olsalardı.

Büyü yaptırmak şeytanın içine karıştığı çok tehlikeli, insana kesinlikle zarar verecek bir şeydir. Dinimizde mutlaka ve mutlaka yasaklanmıştır.

Bu içeriği üyeler/yazarlar oluşturmuştur. Sende kendi içeriğini oluştur!

Bildir

+ veya - oy vermeye ne dersiniz?

-2 puan
+ Oy - Oy

Konu hakkında genel fikirlerinizi belirtin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir